Jak zrobić kamerę internetową z telefonu?
Spis treści:
Do niedawna powiedzenie jak Cię widzą, tak Cię piszą, dotyczyło nieskomplikowanych kwestii. Zdalna praca i nauka nawet takie drobnostki wywracają do góry nogami. Kilka spotkań służbowych na Zoomie, lekcja angielskiego na Teamsach i okazuje się, że kiepska jakość obrazu jest jak szpinak na zębach. Nikt Ci tego nie powie, a widzą wszyscy.
Polecane kamery internetowe
Jak z telefonu zrobić kamerę do komputera?
Niestety, Twój super laptop nigdy nie planował służyć do nagrywania. Co wtedy? Czy kamera internetowa Creative rozwiąże problem? A może lepiej zainwestować w nowy komputer? Obydwa te rozwiązania są remedium na zły obraz i dźwięk, ale nie są jedyne. To dobra wiadomość, jeśli korzystasz z komputera służbowego, a obraz przesyłasz sporadycznie. Zakup dodatkowego urządzenia ma sens, jeśli rozwijasz zza biurka kanał na YouTube lub kamera internetowa streaming ma przekazywać rzeszom Twoich instagramowych fanów.
Do wideo spotkań na Skypie czy Zoomie wystarczy Ci smartphone. Producenci telefonów od lat dbają o jakość obrazu bardziej, niż o jakość mikrofonu i głośników. Dlatego dobre nagranie wideo stanie się dla Ciebie dostępne na dowolnej jakości komputerze, jeśli dowiesz się, jak zrobić kamerę internetową z iPhone lub telefonu z androidem. Zasada jest bardzo podobna: potrzebujesz kabla i odpowiedniej aplikacji.
Niezależnie od tego, czy stajesz przed wyzwaniem w postaci iPhone, czy problemem jest pytanie, jak zrobić kamerę internetową z telefonu z androidem. USB sprawdzi się w przypadku połączenia komputera lub tabletu z oprogramowaniem od Microsoft oraz każdą wersją androida. Do urządzeń Apple’a pozostaje Ci lighting.
Łącza kablowe są bardziej stabilne i jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kamerę internetową z aparatu cyfrowego, to tylko kabel będzie odpowiedzią na Twoje dylematy. Z drugiej strony połączenie przez lighting jest obarczone bardzo niskimi parametrami transferu danych. Jeśli jest to dla Ciebie kłopot, możesz wybrać połączenie bezprzewodowe. Takie, jakie umożliwia kamera internetowa WiFi lub po prostu łącze bluetooth.
Aplikacje do zmiany telefonu w kamerkę do komputera
Aby Twój komputer zyskał co najmniej takie możliwości, jak dobrej jakości kamera Logitech, musisz go wzbogacić w sterowniki odpowiedniej aplikacji. Godne miejsca na dysku Twojego komputera są przede wszystkim trzy programy: EpocCam, iVCam oraz DroidCam Wireless. Spośród nich najpewniejszym jest EpocCam. Przede wszystkim dlatego, że za jego pomocą możesz podłączyć telefon z systemem zarówno android, jak i iOS.
Programy DroidCam Wireless oraz iVCam działają podobnie. Tak samo jak EpocCam pomogą Ci obsłużyć spotkanie na Teamsach, Zoomie i Skypie. Jeśli jednak masz iPhone'a, nie przyda Ci się Droid Cam Wireless. Jako właściciel telefonu z androidem niepotrzebnie zainstalujesz iVCam. Obydwa obsługują tylko jeden system operacyjny urządzeń mobilnych.
Pomijając te istotne niuanse sprzętowe, wszystkie trzy programy dysponują funkcjami umożliwiającymi strumieniowanie obrazu do chmury oraz automatycznie sprezentują Ci dobrej jakości odtwarzacz VLC. Jako narzędzie do monitoringu sprawdzają się równie dobrze jak kamera internetowa Xiaomi. Są kompatybilne z większością programów wspomagających ten cel i są zaopatrzone w funkcję detektora ruchu.
Jak działa telefon jako kamera internetowa?
Telefon podłączony jako kamera USB dzięki łączu kablowemu działa jak transmiter przechwyconego przez siebie obrazu i dźwięku. Jeśli połączysz go jako kamerę WiFi, przekaz działa identycznie, tylko transmisja danych następuje bezprzewodowo. Obraz i dźwięk w obydwu typach podłączenia przenoszony jest ostatecznie na serwer używanego przez Ciebie chatu wideo lub dysk przeznaczony do przechowywania danych z monitoringu.
Którekolwiek wykorzystanie kamery internetowej jest dla Ciebie najważniejsze, używając do niego telefonu, możesz liczyć na dobrą jakość sprzętu oraz dostępność intuicyjnego oprogramowania. Zewnętrzna kamera internetowa 1920 × 1080 to standard. W przypadku kamery z telefonu możesz się spodziewać wyższych parametrów nawet w budżetowych modelach sprzętu. Różnie też jest w przypadku oprogramowania. Wybór kamery zewnętrznej uzależnia Cię zazwyczaj do jedynego słusznego programu dostarczanego razem z urządzeniem.
Czy warto używać telefonu jako kamery internetowej?
Telefon jako kamera internetowa jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem problemu jakości wideo podczas chatów i streamingu. Telefon jako kamera internetowa USB może być wykorzystywany nawet do długotrwałego monitoringu. Jednak kamera internetowa WiFi może być z niego marna. Połączenie bezprzewodowe jest wygodniejsze, ale mocno drenuje baterię telefonu. Po kilkudziesięciu minutach pracy nawet w trybie czuwania może potrzebować wsparcia ze strony źródła zasilania.
Istotnym problemem może być także odpowiednie umieszczenie smartfona tak, aby jego kamera miała dostęp do pożądanego zakresu obrazu. Jeśli jest to dla Ciebie irytujące, możesz postąpić podobnie jak z każdą kamerą zewnętrzną – użyć statywu. W przypadku telefonu będzie on akcesorium dodatkowym, w przeciwieństwie do stelaża, w który wyposażona jest na przykład kamera internetowa Xiaomi. Mimo to zakup stojaka lub statywu na telefon nie wiąże się z obciążającym budżet kosztem.
Większych wad wykorzystywanie telefonu jako kamery internetowej nie ma. Wystarczy, że stabilnie połączysz go z komputerem i zainstalujesz darmowe oprogramowanie. Natychmiast cieszysz się bardzo dobrą jakością podczas każdej transmisji video. Na dodatek nie musisz w tym celu wydawać ani złotówki. Jeśli masz niewysokie oczekiwania, wystarczy, że telefon posłuży Ci jako kamera internetowa USB C. W ten sposób będziesz miał dostęp z poziomu komputera do nagrań bez zauważalnych strat jakości i opóźnień w transmisji.
Znajdziesz w Morele
Głośniki przenośne - Glośniki komputerowe - Kamery sportowe - Mikrofony - Akcesoria do mikrofonów
Komentarze (0)